درب و پنجره آلومینیوم | درب آلومینیومی | پنجره آلومینیومی | هلکووین

0

درب و پنجره آلومینیوم یکی از پرکاربردترین محصولاتی است که به دلیل وزن سبک و قیمت مناسب مورد استفاده قرار می‌گیرد. درب آلومینیوم یکی از انواع درب هایی است که به دلیل برخوردار بودن از کیفیت بالا، در کاهش هدر رفتن انرژی، عایق صدا و نمای ساختمان بسیار تاثیرگذار است.در حال حاضر بعد از فروش درب UPVC در بازار و تولید پنجره یوپی وی سی و فروش بالای آن، درب و پنجره آلومینیومی در رده دوم فروش انواع درب و پنجره ها قرار گرفته است که مشتریان خاص خودش را دارد.

انواع درب و پنجره آلومینیوم

پنجره آلومینیوم دوجداره در کل شامل دو نوع: پنجره نرمال و پنجره ترمال بریک است. پنجره نرمال که نام دیگر آن پنجره ساده است در دو نوع پروفیل ST و کرونت ساخته می‌شود. پنجره نرمال با پروفیل ST یکی از با کیفیت‌ترین و با دوام‌ترین درب و پنجره آلومینیوم می‌باشد. البته این نوع درب آلومینیوم دوجداره دارای یک ضعف بزرگ بوده که شامل نبودن عایق حرارتی است.

در نوع دوم پنجره نرمال که با استفاده از پروفیل کرونت ساخته می‌شود نیز مشکل نبودن عایق حرارتی وجود دارد البته این تنها مشکل پنجره ساده آلومینیومی با کرونت نیست چراکه پنجره ساده آلومینیومی از جنس کرونت دارای قفل بست نامناسب و یراق‌ آلات ضعیف است از این‌ رو خیلی کم از این نوع درب و پنجره آلومینیومی استفاده می‌شود.

اما در مقابل پنجره ترمال بریک از قابلیت صد در صدی عایق‌بندی فضای درون ساختمان برخوردار است که در کنار برخوردار بودن از اکثر قابلیت‌های درب و پنجره UPVC از ظرافت و زیبایی خاصی نیز برخوردار است.

کاربرد محصولات آلومینیوم

همانطور که اشاره کردیم درب و پنجره آلومینیوم به عنوان یکی از پر استفاده‌ترین و پر کاربردترین پنجره‌ها در کشور ما شناخته می‌شود چرا که از مزایا و ویژگی‌های متعددی به ویژه وزن سبک برخوردار است که روند نصب آن را نسبت به نصب سایر درب و پنجره‌ها آسان‌تر می‌کند. از این‌رو در نمای ساختمان‌ها، ویلاها و مکان‌های اداری کاربرد چشم‌گیری دارد.

مقایسه آلومینیوم و UPVC

 • درب و پنجره آلومینیوم در صورتی که در معرض حرارت قرار بگیرد آسیب خواهد دید اما محصولات UPVC از مقاومت بالایی در برابر حرارت برخوردار است.
 • از آن‌جایی که درب و پنجره UPVC از هدر رفتن انرژی جلوگیری می‌کند، نوعی عایق حرارتی محسوب می‌شود اما در مقابل پنجره نرمال گرما و حرارت را از خود عبور می‌دهد. البته برای حل این مسئله از پنجره ترمال بریک که عایق حرارتی بی‌نظیری است به جای پنجره نرمال استفاده می‌شود.
 • در فرآیند تولید پنجره‌های UPVC از هیچ نوع ماده شیمیایی استفاده نمی‌شود اما در روند تولید درب و پنجره آلومینیوم از مواد شیمیایی استفاده می‌شود که ممکن است سرطان ‌زا باشند.

مزایا و معایب آلومینیوم

مزیت ها

 • پنجره دوجداره آلومینیوم از مقاومت و دوام بسیار بالایی برخوردار است چرا که در آن از پروفیل‌های مخصوصی استفاده شده است که این پروفیل‌ها دوام و استحکام محصولات آلومینیوم را افزایش می‌دهند.
 • به دلیل قرار گرفتن شیشه‌های دوجداره درب و پنجره آلومینیوم در محفظه میانی پروفیل‌ها، به صورت کامل عایق‌بندی می‌شوند.
 • پنجره ترمال بریک در برابر تمامی عوامل محیطی شامل: باران، برف، تابش نور خورشید، سرما، گرما و … تغییر شکل نمی‌دهد.
 • درب و پنجره آلومینیوم دارای وزن سبکی است از این‌رو طریقه نصب آن نسبت به سایر درب و پنجره‌ها آسان‌تر است.

معایب

 • قیمت درب و پنجره آلومینیوم بر اساس میزان وزن پروفیل آلومینیوم به کار رفته در آن است. از این‌ رو قیمت آن نسبت به سایر درب و پنجره‌ها کمی بیشتر است.
 • پس از تولید پنجره ترمال بریک نمی‌توان فریم آن را تغییر داد.

ساخت و اجرای محصولات آلومینیومی

گروه هلکوین، یکی از با تجربه‌ترین و با سابقه‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید، ساخت و نصب درب دوجداره آلومینیوم است. از این‌رو به شما پیشنهاد می‌کنیم ساخت و نصب درب و پنجره آلومینیوم را به متخصصین حرفه‌ای این مجموعه بسپارید.

لطفا به این مطلب رای دهید

90%

90%

عالی
 • امتیاز نویسنده

  9.0

 • امتیاز کاربران (1 رای)

  9.5

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید