پنجره سایبانی | درب سایبانی | در و پنجره UPVC سایبان | هلکووین

0

پنجره سایبانی یکی از پرطرفدارترین مدل‌های در و پنجره UPVC به ویژه در کشورهای غربی است. یکی از دلایل ساخت درب دوجداره و درب سایبانی که موجب می‌شود افراد زیادی به استفاده از این نوع پنجره در نمای ساختمان خود تمایل داشته باشند این است که پنجره سایبانی فضای داخلی را اشغال نمی‌کند چرا که به صورت بازشو از پایین به بالا به صورت زاویه‌دار به سمت بیرون باز می‌شود. از این‌ رو هیچ محدودیتی در تنطیم زاویه بازشو در درب و پنجره سایبانی وجود ندارد. علاوه‌ بر این درب سایبانی زیبایی و جلوه خاصی را به نمای یک ساختمان می‌دهد.

پنجره سایبانی چیست ؟

پنجره سایبانی به صورت 30 درجه شبیه به سایبان بر روی محور افقی بالایی، باز و بسته می‌شود. از پنجره سایبانی دوجداره در خانه‌ها و ویلاهایی استفاده می‌شود که صاحبین آن‌ها تمایل ندارند حریم داخلی اشغال شود. از این‌ رو پنجره دوجداره سایبانی بدون اینکه فضای داخلی خانه را اشغال کند به صورت زاویه‌دار به سمت بیرون باز می‌شود و مانند یک سایبان، در نمای ساختمان دیده می‌شود و جلوه خاصی به آن می‌دهد.

کاربرد درب و پنجره سایبانی

همانطور که اشاره کردیم پنجره سایبانی ، هیچ‌گونه فضایی را در داخل محیط خانه اشغال نمی‌کند چراکه به سمت بیرون باز می‌شود از این‌رو بیشتر در ویلاها مورد استفاده قرار می‌گیرد البته در برخی از موارد، در سرویس‌ بهداشتی و پاسیو نیز استفاده می‌شود.

ساخت انواع پنجره مدل سایبان

از متریال مختلفی شامل: آلومینیوم، چوب و UPVC در ساخت انواع پنجره‌های سایبانی استفاده می‌شود. البته یکی از پراستفاده‌ترین متریالی که در ساخت درب دوجداره سایبانی از آن استفاده می‌شود، متریال یو پی وی ی است. در واقع مزایا و فواید متعددی که متریال UPVC دارد موجب شده است که به یکی از پر استفاده‌ترین متریال‌ها برای ساخت درب و پنجره تبدیل شود. چرا که متریال یو پی وی سی از مقاومت و دوام بالایی در برابر عوامل پوسیدگی و خورنده برخوردار است، وزن سبکی دارد که فرآیند نصب درب و پنجره را آسان‌تر می‌کند و علاوه ‌بر این از زیبایی و ظرافت خاصی برخوردار است.

از سایر مزایا و ویژگی‌های متریال UPVC می‌توان به هزینه نگهداری بسیار ناچیز، عایق صدا، بازیافت ‌پذیری آسان و امکان استفاده از آن برای ساخت انواع مدل‌های درب و پنجره سایبانی اشاره کرد.

لطفا به این مطلب رای دهید

93%

93%

عالی
  • امتیاز نویسنده

    9.3

  • امتیاز کاربران (2 رای)

    9.6

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید