شیشه دوجداره | فروش انواع شیشه دو جداره و تک جداره | هلکووین

0

شیشه دوجداره با هدف به وجود آوردن محفظه‌ای همگن از هوای خشک یا گاز برای درب دوجداره UPVC ساخته و تولید می‌شود. البته این فرآیند در شیشه‌ تک جداره و شیشه چند جداره نیز ثابت است. به گونه‌ای که شیشه‌های تک‌جداره، شیشه دوجداره و چندجداره نیز با استفاده از همین روش ساخته و تولید می‌شوند. شیشه دوجداره پس از تولید بر روی درب ها و پنجره یو پی وی سی نصب می شود تا هوای دو طرف را در داخل خود به تعادل برساند و مانع رفت و برگشت گرما و سرما از داخل به خارج یا بلعکس شود.

انواع شیشه دوجداره

شیشه 2 جداره در کل به دو نوع اصلی شامل: شیشه ساده و شیشه رنگی تقسیم می‌شود. به گونه‌ای که از دو جداره شیشه قلوت در شیشه ساده استفاده می‌شود و از یک جداره رنگی و یک جداره ساده در شیشه رنگی استفاده می‌شود.

البته انواع شیشه ‌دوجداره در پنجره UPVC متفاوت است به گونه‌ای که شامل: شیشه رفلکس ، شیشه سکوریت ، شیشه لمینت ، شیشه مشجر ، شیشه محدب و شیشه سند بلاست هستند.

کاربرد شیشه های دوجداره

شیشه‌ دوجداره نسبت به شیشه تک جداره از مزایا و ویژگی‌های متعددی برخوردار است که موجب شده به صورت گسترده‌ای در درب و پنجره ساختمان‌ها، نمای کرتین وال، ویترین‌های فروشگاهی، سقف‌های شیشه‌ای، محافظ‌های شیشه و … مورد استفاده قرار بگیرد.

تفاوت شیشه تک جداره و چند جداره

شیشه تک جداره، همانطور که از نامش پیداست، تک لایه است از این‌رو دارای ضخامت کمی است و نمی‌تواند عایق خوبی در برابر سرما، گرما، آلودگی صوتی و گرد و غبار باشد. از این نوع شیشه‌ها در انواع پنجره‌های چوبی، آلومینیومی و آهنی استفاده می‌شود.

اما شیشه‌های چند جداره برعکس شیشه‌های تک جداره دارای چندین لایه هستند از این‌رو از ضخامت زیادی برخوردارند و عایق بی‌نظیری در برابر سرما، گرما، آلودگی صوتی و گرد و غبار هستند و علاوه‌ بر این از مقاومت و استحکام بالایی نیز برخوردارند. امروزه به دلیل مزایا و ویژگی‌های بی‌نظیری که شیشه‌ دوجداره دارند بیشتر از آن‌ها در پنجره‌های UPVC استفاده می‌شود.

ویژگی و خواص شیشه های دو جداره

همانطور که اشاره کردیم، شیشه دوجداره برخلاف شیشه‌های تک جداره از دو لایه تشکیل شده‌اند از این‌رو نسبت به شیشه‌های تک جداره از ضخامت بیشتری برخوردار هستند بنابراین مقاومت بیشتری دارند و عایق بسیار خوبی در برابر نفوذ گرد و غبار، رطوبت و حرارت هستند. علاوه‌بر این مصرف انرژی را تا 45 درصد کاهش می‌دهند و ضد اشعه UV نیز هستند.

تولید انواع شیشه های تک و چند جداره

گروه هلکوین به عنوان یکی از با تجربه‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید انواع شیشه گازدار با گاز آرگون ، شیشه بدون گاز و ساخت شیشه دوجداره می‌تواند تولید شیشه دوجداره و نصب شیشه دوجداره را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام دهد.

لطفا به این مطلب رای دهید

92%

92%

عالی
  • امتیاز نویسنده

    9.2

  • امتیاز کاربران (2 رای)

    9.8

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید