پنجره ثابت | درب ثابت | در و پنجره UPVC ثابت یا فیکس | هلکووین

0

پنجره ثابت یا پنجره فیکس قابلیت باز شدن ندارد از این رو بیشتر از درب هلکووین و همچنین پنجره ثابت در نمای ساختمان و خارج از محیط‌ واحدهای مسکونی یا تجاری در قسمت راه ‌پله‌ها برای روشنایی محیط داخل استفاده می‌شود. البته پنجره فیکس به دلیل نداشتن درزی بازشو، از نظر کاهش صدا و جلوگیری از آلودگی داخل محیط ساختمان خیلی بهتر از سایر پنجره‌های دوجداره عمل می‌کند اما بهتر است از این نوع پنجره در مکانی استفاده شود که امکان تمیز کردن آن از بیرون وجود داشته باشد چراکه این نوع پنجره ها قابلیت باز شدن ندارند.

همانطور که می‌دانید یک تولید کننده UPVC از متریال متعددی شامل چوب، آلومینیوم، UPVC و … برای ساخت پنجره ثابت و درب استفاده می نماید. البته محبوب‌ترین متریالی که امروزه از آن برای ساخت پنجره ثابت دو جداره و درب ثابت دو جداره استفاده می‌شود UPVC است چرا که از دوام و استحکام بالایی برخوردار است. در ادامه گروه هلکویین توجه شما را به کاربرد و پنجره UPVC ثابت و انواع آنها جلب می نماید.

انواع درب و پنجره ثابت

پنجره دوجداره ثابت از جنس UPVC شامل دو نوع کلی: پنجره ثابت تک حالته و پنجره ثابت دو حالته است.

پنجره تک حالته

این پنجره تنها دارای یک حالت بازشو است به گونه‌ای که چرخش لنگه بازشو تنها بر روی محور عمودی است. پنجره تک حالته نسبت به پنجره ثابت دو حالته از قیمت مناسب‌تری برخوردار است از این رو به پنجره مقرون‌ به صرفه مشهور است. محدودیت اجرایی این نوع پنجره فیکی نیز مانند مدل دو حالته آن در استانداردهای ابعاد و وزن آن است.

پنجره دو حالته

پنجره فیکس دو حالته ، دارای دو حالت بازشو است. حالت اول بازشو آن مانند همتای تک حالته اش می باشد به گونه‌ای که چرخش لنگه بازشو روی محور عمودی است. اما در حالت دوم آن لنگه بازشو بر روی محور افقی از بالا حدود 20 درجه باز می‌شود. در این حالت پنجره ثابت دو حالته حریم زیادی را اشغال نمی‌کند و در واقع تنها امکان وارد شدن هوای تازه به محیط داخل خانه را فراهم می‌کند. این نوع پنجره نسبت به پنجره تک حالته دارای مکانیزم پیچیده‌ تری است از این رو باید هنگام باز و بسته کردن آن دقت کافی را به خرج داد و از آن مراقبت کرد. علاوه‌ بر این مکانیزم پیچیده پنجره ثابت دو حالته موجب شده است تا قیمت این نوع پنجره فیکس از پنجره فیکس تک حالته بیشتر باشد.

کاربرد پنجره های ثابت

از آن جایی که پنجره‌های ثابت، بازشو ندارند از آن ها بیشتر در نمای ساختمان و راه‌پله‌ها برای وارد شدن نور به محیط داخل استفاده می‌شود. علاوه‌ بر این به علت نداشتن درز بازشو موجب کاهش چشم‌ گیر ورود صدا و گرد و غبار به داخل ساختمان می‌شوند.

مزایا و معایب پنجره فیکس

تنها محدودیت پنجره ثابت این است که باید در مکان‌هایی استفاده شود که امکان تمیز کردن آن از بیرون وجود داشته باشد چرا که این نوع پنجره درزی برای باز شدن ندارد از این رو امکان تمیز کردن بخش بیرونی آن از داخل وجود ندارد. به جزو اینکه پنجره ثابت قابل باز شدن نیست به همین دلیل امکان تمیز کردن پشت آن از داخل وجود ندارد، از دیگر مزایای این محصول می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • عایق صوتی
  • جلوگیری از وارد شدن گرد و غبار به محیط داخل
  • جلوگیری از اتلاف انرژی های سرمایشی و گرمایشی
  • دوام و ماندگاری بالا

همانطور که اشاره کردیم از متریال مختلفی برای ساخت و اجرای انواع درب و پنجره به ویژه پنجره ثابت استفاده می‌شود. اما متریال UPVC به دلیل دوام و استحکام بالایی که دارد. بیشترین نوع متریالی است که از آن برای ساخت درب و پنجره استفاده می‌کنند. اگر شما هم تمایل دارید از درب و پنجره UPVC استفاده کنید تا دوام و ماندگاری بالایی داشته باشد به شما پیشنهاد می‌کنیم نصب و اجرای درب و پنجره با این متریال را به یک تیم متخصص بسپارید. گروه هلکوین به عنوان یکی از با تجربه‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید، نصب و اجرای درب ثابت تک حالته ، درب ثابت دو حالته ، درب UPVC ثابت ، درب دوجداره ثابت و پنجره UPVC ثابت می‌تواند بهترین گزینه برای نصب و اجرای درب و پنجره منزل شما باشد.

لطفا به این مطلب رای دهید

88%

88%

عالی
  • امتیاز نویسنده

    8.8

  • امتیاز کاربران (5 رای)

    7.6

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید