پنجره کشویی | درب کشویی | در و پنجره UPVC کشویی | هلکووین

0

پنجره‌ کشویی در دو نوع تک ريلی و دو ريلی طراحی و توليد می‌شود. به طور معمول يک لنگه پنجره کشویی از يكی از سمت‌های راست يا چپ باز می شود. پنجره دو ريلی از دو سمت باز خواهد شد. گروه هلکوین همواره در ساخت پنجره UPVC و تولید درب دوجداره به مدرنیته شدن و با کیفیت تر شدن می اندیشد. درب و پنجره لولایی نسبت به درب و پنجره‌های قديمی كاركرد مناسب‌تر داشته و امروزه در اكثر منازل، پنجره کشویی هم استفاده می‌شود. پنجره کشویی در مقايسه با درب مفصلی مزايای بی شماری دارد که عدم اصطکاک اولين مزيت آن می باشد.

کارایی پنجره ‌های کشویی

پنجره کشویی بازسازی نمی‌شود و فريم زير كار صاف نبوده و سطح مقطعی 60 ميلی متری پروفیل روی سطح صاف، باعث شده تا از پروفیل‌های مخصوصی استفاده شود كه لبه داشته و می‌تواند روی فريم‌های قديمی جايگذاری شود. عايق‌بندی پنجره‌های قديمی در بالای پنجره هدف اصلی است. به طور ‌معمول به هنگام بازسازی از پنجره کشویی استفاده نشده و پروفیل مخصوص هم برای اين كار وجود ندارد. ساختار پروفیل، ضخامت شيشه دو جداره و فاصله بين دو جداره باعث شده تا مقدار گاز آرگون مابين شيشه‌ها كمتر بوده و اين قضيه در كاهش عايق‌بندی نقش بسزايی دارد.

انواع حالت‌های پنجره لولایی

درب ريلی يكی از بهترين درب‌هایی است كه در معماری خانه به كار می رود. اين نوع درب‌ها به زيبايی خانه كمک می كنند. پنجره کشویی به طور معمول در سه حالت تک لنگه، دو لنگه يا دو لنگه بازشو كار گذاشته می شوند.

پنجره UPVC كشويی يكی از بهترين پنجره کشویی است كه طراحی و توليد می شود. بخاطر متفاوت بودن ماده اوليه، اين نوع پنجره‌‌ها دوام بيشتری دارند. اين نوع پنجره‌ها نسبت به اشعه‌های ماورای بنفش و آلودگی هوا و سر و صدای بيرون مقاوم هستند. امروزه در مقايسه با گذشته اكثر خانواده‌های ايرانی در اكثر منازل از اين نوع پنجره‌ها بيشتر استفاده می كنند. علاوه ‌بر این به آسانی نصب می‌شوند و می توان آن‌ها را از نقطه‌ای به نقطه ديگر جابجا كرد. در برابر باران و طوفان‌های شديد مقاوم هستند و موجب می‌شوند هزينه‌های گرمايشی و سرمايشی به شدت كاهش پیدا کند.

پنجره دو جداره کشویی از اتلاف انرژی جلوگيري می‌کند. پنجره کشویی نيز براساس اين ويژگی می‌تواند از هدر رفت انرژی جلوگيری كند. امروزه در بسياری از منازل از درب دو جداره کشویی استفاده و حتی پنجره دو جداره كشويی هم به کار می‌رود كه در نهايت به حفظ انرژی گرمای خانه كمک كرده و از اتلاف آن جلوگيری می‌كند و در ضمن دكوراسيون خانه را نيز زيباتر نشان می‌دهد.

پنجره تک ريل و جفت ريل

معمولا پنجره کشویی UPVC به صورت تت ريل يا جفت ريل نصب می ‌شود. تک ريلی يا جفت ريل بودن به باز و بسته كردن درب و پنجره كمک خواهد كرد. پنجره کشویی دو جداره خيلی راحت باز و بسته میشود و كاربر هرگز نسبت به اين كار احساس خستگی نخواهد كرد. درب UPVC کشویی مقاومت خوبی داشته و باعث خواهد شد تا بتوان از آن به مدت زمان طولانی استفاده كرد.

تبدیل لولایی به کشویی

برای تبديل درب و پنجره‌ لولايی به كشويی بايد در ابتدا مفاصل را خارج كرده و به جای آن درب و پنجره کشویی را كار گذاشت. البته به طور يقين كار سختی نيست.

درب کشویی دو جداره يكی از بهترين درب برای منازل بوده و از اتلاف انرژی جلوگيری خواهد كرد و در ضمن به راحتی باز و بسته شده و كمترين اصطكاک را خواهد داشت. درب کشویی UPVC نيز در نوع خود خاص بوده و می‌تواند برای خانواده‌های ايرانی مفيد واقع شود. اگر شما هم به استفاده از این محصولات تمایل دارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که ساخت و اجرای آن را به گروه هلکوین که یکی از با سابقه‌ترین شرکت‌ها در این زمینه است بسپارید.

لطفا به این مطلب رای دهید

95%

95%

عالی
  • امتیاز نویسنده

    9.5

  • امتیاز کاربران (2 رای)

    9.7

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید