پنجره تک حالته | درب تک حالته | در و پنجره UPVC یک حالته | هلکووین

0

پنجره تک حالته که به نام‌های لولایی یک حالته یا پنجره دو جداره لولایی نیز شناخته می‌شود، نوعی پنجره بوده که نحوه باز شدن آن بر روی یک محور افقی است. این نوع از درب و پنجره‌ها از انواع بسیار پر طرفدار می‌باشند که دلیل آن نیز هزینه پایین نسبت به سایر انواع مدل‌های پیچیده تر بازشو‌ها است. باز شوی درب و پنجره تک حالته از نوع 180 درجه بوده و مکانیسم آن نسبت به بسیاری از بازشوهای دیگر بسیار ساده‌تر است. درب‌های دوجداره تک حالته نیز همانند پنجره تک حالته دوجداره در بازار طرفداران بسیاری دارد که در حال حاضر گروه هلکووین از این نوع درب و پنجره هلکووین به وفور تولید وبفروش می رساند.

در پنجره تک حالته upvc ، لولا در یک قسمت واقع شده و در سمت مخالف گیره و قفل قرار دارد. لولا‌های تعبیه شده در درب و پنجره یک حالته یا به سمت بیرون و یا به سمت داخل جابجا می‌شوند. همچنین بازشو این نوع از درب یو پی وی سی و پنجره یه حالته به قاب اتصال دارد و به دلیل عایق بندی مناسب آن مانع از اتلاف انرژی و ورود صدا می‌گردد.

کاربرد پنجره تک حالته

امروزه شاهد آن هستیم که استفاده از پنجره تک حالته که به پنجره تک لنگه نیز مشهور است به دلیل قیمت پایین و ساده تر بودن مکانیسم آن و در نتیجه امکان تعویض راحت و سریع لولا‌ها و یراق آلات در ساختمان‌های مدرن بسیار پرطرفدار شده است.

با این حال این نوع از پنجره‌ها نیز محدودیت های اجرایی را مانند دیگر مدل های پنجره بازشو دارند. از جمله این محدودیت ها می‌توان به محدودیت استاندارد ابعاد و وزن آن ها اشاره کرد. با این حال طراحی پنجره upvc تک حالته متناسب با نمای ساختمان صورت می‌گیرد. رایج ترین نوع پنجره تک حالته دوجداره، مدل ساده آن است. از آنجا که پنجره یک لنگه مکانیسم باز و بسته شدن ساده‌ای دارد، استفاده از آن در مکان‌ها و ساختمان‌های مختلف به راحتی امکان‌پذیر است؛ چنان که می‌توان انواع این نوع از پنجره و حتی درب upvc تک حالته را نه تنها در ساختمان‌های شخصی بلکه در مکان‌های عمومی همانند هتل‌ها، مدارس و بیمارستان‌ها یافت.

اشکال مختلف پنجره یک حالته

پنجره تک حالته upvc دارای انواع مختلفی است که هر یک از این اشکال در شرایطی خاص قابل استفاده می‌باشند. از جمله اشکال مختلف این نوع از درب و پنجره عبارتند از پنجره یک حالته در شکل شکسته، به شکل کمانی، پنجره تک حالته دو جداره به صورت کشویی، پنجره یه حالته یو پی وی سی کلاسیک، پنجره یو پی وی سی تک حالت ترکیبی و پنجره تک حالت با فرم درب.

تبدیل پنجره یه حالته به دو حالته

پنجره تک حالته در مقایسه با پنجره دو حالته از لحاظ ساختاری دارای تفاوت‌هایی است. این تفاوت‌ها در نوع و تعداد لولا‌ها و تعداد زاماک و اسپانیولت دیده می‌شوند. از این رو اگر تصمیم به دو حالته کردن پنجره upvc تک حالته دارید بایستی تغییراتی را در قطعات ذکر شده اعمال کرده و در حقیقت آنها را تعویض کنید.

فرایند تبدیل پنجره تک حالته به دو حالته با خارج کردن لنگه بازشو از لولا آغاز می‌شود. تعویض اسپانیولت به سادگی و تنها با باز کردن اسپانیولت قبلی و جایگزینی آن با اسپانیولت دو حالته جدید صورت می‌گیرد. همچنین زاماک نیز به تعداد مشخص و مورد نیاز افزایش می‌یابد. آخرین مرحله تبدیل پنجره یک حالته به دو حالته تعویض لوله‌ها است. پنجره تک حالته و دو حالته در لولا با یکدیگر تفاوت دارند. پنجره دو حالته دو لولای تنظیمی دارد که این دو در بالا و پایین لنگه بازشو قرار می‌گیرند. این در حالی است که پنجره یه حالته دارای دو لولا بوده که تعداد این دو لولای مذکور با افزایش ارتفاع یک لنگه بازشو افزایش می‌یابد.

گروه هلکوین، یکی از با سابقه‌ترین شرکت‌ها در زمینه تولید و نصب درب و پنجره UPVC است از این‌رو می‌توانید ساخت و نصب پنجره‌ UPVC تک حالته و دو حالته را به کارشناسان خبره این مجموعه بسپارید.

لطفا به این مطلب رای دهید

94%

94%

عالی
  • امتیاز نویسنده

    9.4

  • امتیاز کاربران (3 رای)

    9.8

درباره نویسنده بیشتر بدانید ...

لطفا دیدگاه خود را بنویسید (-:

تماس بگیرید